خانه » مقالات » ترفندهای اینستاگرام » نحوه دانلود تمام عکس ها و فیلم های صفحه خود در اینستاگرام

نحوه دانلود تمام عکس ها و فیلم های صفحه خود در اینستاگرام

دلایل زیادی برای مدتی استراحت یا کنار گذاشتن کامل اینستاگرام وجود دارد. اما چیزی که قطعی و مهم به نظر می رسد این است که شما قصد ندارید یک عمر خاطرات خود که عکس ها و فیلم های صفحه شما را شامل می شود به امان خدا رها کنید!

بنابراین چه به صورت موقت و چه به صورت دائمی اگر قصد غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام خود را دارید، در اختیار گرفتن تمام پست های اینستاگرام خود و حتی موارد بیشتر کار بسیار راحتی است. پس با ما همراه شوید.

نحوه دانلود تمام عکس ها و فیلم های صفحه خود در اینستاگرام

نحوه دانلود تمام اطلاعات صفحه اینستاگرام خود:

این نکته را در نظر داشته باشید، که هیچ راهی برای اینکه فقط عکس ها و ویدیو های صفحه اینستاگرام خود را دانلود کنید، وجود ندارد. شما مجبورید کلیه داده ها و اطلاعات دیگر اینستاگرام خود را نیز بردارید. بنابراین پوشه دانلود شده نهایی قدری به هم ریخته به نظر خواهد رسید اما کامل است.

در حالی که احتمالا می خواهید برای بررسی، سازماندهی و ذخیره این حجم زیاد از اطلاعات و داده های اینستاگرامی، از رایانه شخصی یا لپ تاپ استفاده کنید، با استفاده از گوشی همراه نیز می توانید این کار را به سادگی و با چند کلیک آغاز نمایید.

به هر حال چه با گوشی یا چه با مرورگر در کامپیوتر، مراحل انجام کار کاملا مشابه هستند.

نحوه دانلود تمام عکس ها و فیلم های صفحه خود در اینستاگرام

  • اینستاگرام را باز کرده و مطمئن شوید که جدیدترین نسخه برنامه را دارید تا مشکلی ایجاد نشود.

  • وارد بخش صفحه پروفایل یا پیج اینستاگرام حود شده و بر روی علامت سه خط یا سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

  • در منویی که ظاهر می شود بر روی تنظیمات (Settings) کلیک گنید.

  • در این منو گزینه ی امنیت (Security) را بزنید.

  • حالا در پایین سرتیتر داده ها و سابقه (Data and History)، بر روی دانلود داده ها (Download Data) کلیک نمایید.

  • بعد از وارد کردن آدرس ایمیلی که می‌خواهید اطلاعات شما به آن ارسال شود (که به‌ طور پیش‌ فرض همان آدرس ایمیل متصل به حساب شما خواهد بود)، روی دکمه درخواست دانلود (Request Download) کلیک کنید. سپس ورود رمز عبور حساب کاربری از شما خواسته می شود.

  • پس از وارد کردن رمز عبور، اینستاگرام شروع به جمع آوری اطلاعات شما می کند. ظرف 48 ساعت اینستاگرام یک ایمیل به همراه لینکی برای دانلود داده‌های شما ارسال خواهد کرد. با این حال بسته به میزان اطلاعات موجود در صفحه اینستاگرام شما زمان انتظار برای ارسال ایمیل دقیقا مشخص نیست. پس از دریافت ایمیل با موصوع اطلاعات اینستاگرام شما (Your Instagram Information)، آن را در رایانه ای که می خواهید داده های خود را در آن ذخیره کنید باز کرده و بر روی دکمه دانلود اطلاعات (Download Information) در ایمیل کلیک کنید. دقت داشته باشید که این لینک تنها به مدت 4 روز پس از دریافت فعال خواهد بود!

  • پس از کلیک بر روی داتلود اطلاعات، به صفحه اینستاگرام فرستاده می شوید و از شما درخواست ورود به حساب کاربری می شود. پس از اینکه وارد حساب کابری حود شدید، به صفحه ای به نام اطلاعات اینستاگرام شما (Your Instagram Information) هدایت خواهید شد. در این صفحه بر روی لینک دانلود اطلاعات (Download Information) کلیک کرده و دانلود یک پوشه زیپ شامل تمام اطلاعاتی که اینستاگرام از شما ذخیره کرده است را شروع کنید.

  • در نهایت این فایل زیپ را در پوشه دانلود های خود و یا هر جایی که ذخیره کرده اید پیدا کرده و از حالت فشرده خارج کنید.

خب همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم پس از باز کردن پوشه متوجه حجم زیادی از اطلاعات خواهید شد که احتمالا بیشتر از چیزی است که انتظار داشتید اینستاگرام در اختیار داشته باشد. همچنین همانطور که گفتیم اطلاعات در این پوشه قدری به هم ریخته است و جستجو در آن خیلی راخت نیست.

تمام پست‌ های خود شامل عکس‌ ها، ویدیو ها، رییل ها، استوری ها و حتی پست‌ های بایگانی‌ شده را نیز می‌توانید در زیرپوشه‌ ای با عنوان رسانه ها (media) پیدا کنید. هر زیرپوشه دارای زیرپوشه های دیگری است که بر اساس ماه سازماندهی شده اند و می توانید روی آن ها کلیک کرده و تمام پست های خود را پیدا کنید. تصاویر با فرمت JPEG و ویدیو ها با فرمت MP4 دانلود شده اند.

سایر اطلاعات دانلودی شامل تاریخچه جستجو، پیام ها، لینک پست های ذخیره شده و فهرست عظیمی از کلمات کلیدی ای که اینستاگرام به صفحه پروفایل شما متصل کرده را نیز در زیرپوشه (your_topics) خواهید یافت.

بزرگترین مشکلی که کاربران با این ویژگی اینستاگرام دارند کیفیت موارد دانلود شده است. انتظار نداشته باشید هیچ یک از پست های شما به اندازه فایل های اصلی با کیفیت باشند. با این حال حداقل اکنون همه چیز را در یک پوشه در اختیار دارید.

منبع:www.inputmag.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.